Nové knihy a audioknihy

V roce 2022 jsme zapsali více než 130 knižních novinek. Knihovna Kořenec nabízí od loňského roku také půjčování audioknih, kterých jsme v roce 2022 nakoupili takřka dvacet. Přijďte si vyzkoušet čtení do ouška do Vaší knihovny!

Z nových audioknih:
  • Larsson, Asa, Korsell, Ingela.1.-5. díl série knih pro mládež PAX. Praha: OneHotBook, 2015, 2016, 2017.
  • Poncarová, Jana. Podbrdské ženy. Praha: VOXI, 2020.
  • Drozda, Robert. Pohádky pana přednosty. Praha: Audioberg, 2013.
  • Macourek, Miloš. Mach&Šebestová, nejlepší dobrodružství. Praha: Supraphon, 2013.
Zdroj obrázků: https://www.audiolibrix.com/

V roce 2020 jsme nakoupili sérii knih s herní tématikou. Knihy využijí všichni, kteří jakkoli pracují s dětmi, učitelé, pedagogové, ale také pro rodiče a prarodiče.

Retrohraní : přes 200 her z doby, kdy nebyly mobily / Alice Kavková. -- 1. vydání. -- Brno : CPress, 2019.

Nové přírodovědné hry / Jitka Macenauerová a Kateřina Brussová. -- První vydání. -- Olomouc : Rubico, 2019.

Rok v lesní škol(c)e : venkovní hry a dovednostní aktivity na každé roční období / Jane Worroll & Peter Houghton ; přeložil: Vojtěch Ettler. -- 1. vydání. -- Brno : Kazda, 2020.

Hry z lesní škol(k)y : zábavné, rukodělné a dovednostní aktivity pro malé dobrodruhy / Jane Worroll & Peter Houghton ; přeložil: Vojtěch Ettler. -- 1. vydání. -- Brno : Kazda, 2019.

Jedna dvě v lese : základy matematiky levou zadní / Jana K. Kudrnová, Petra Tomášková. -- První vydání. -- Brno : Host, 2020.

Čtyřlístek v knihovně

Místní knihovna Kořenec odebírá dětský časopis Čtyřlístek. Výpůjční doba periodik je běžně týden. Po domluvě je možné i její prodloužení.

Aktuální číslo nalezenete ve své knihovně. Těšíme se na Vás!

Máte zájem ovlivnit knižní výběr v knihovně? Neváhejte nás kontaktovat!

Během celého roku máme možnost nakoupit nové tituly do knihovního fondu. Pokud máte tip na knihu k zakoupení, můžete nás kontaktovat pomocí emailu v kontaktech nebo také osobně každé pondělí v knihovně.

Knihy pro děti - nechte se inspirovat!

Tápáte v rozmanitém rybníku dětské literatury? Chtěli byste vybrat svým dětem či vnoučatům novou zajímavou knihu?

Při výběru se můžete opřít o hodnocení odborníků např. na stránce Nejlepší knihy dětem nebo si vybrat ze seznamu zlatých titulů na webu Celé Česko čte dětem.

Hledáte- li knihu podle věku svých dětí, je možné se inspirovat na stránce Rosteme s knihou.

Dědečkův velký útěk - David Walliams
Dobrodružství pavouka Čendy - Pavel Čech