Pořádané akce

 
 
Dobrodružství Šneka Krasíka II. - měsíční setkánívání s dětmi z MŠ v knihovně, školní rok 2017/2018, četba z knihy Neuvěřitelsné příhody šneka Krasíka od Slavomíra Szaba, tematické úkoly pro malé čtenáře (Pod hlavičkou Čtoucích rodin regionu Blansko) Fotogtafie ze setkání naleznete rovněž na stránkách obce.
 
Dobrodružství šneka Krasíka I. -  měsíční setkánívání s dětmi z MŠ v knihovně, školní rok 2016/2017, četba z knihy Dobrodružství šneka Krasíka od Slavomíra Szaba, tematické úkoly pro malé čtenáře (Pod hlavičkou Čtoucích rodin regionu Blansko) Fotogtafie ze setkání naleznete na stránkách obce.
 
Knihovna Kořenec se zapojila také do akce Noc s Andersenem - v roce 2018 s tematikou 100 letého výročí založení Československé republiky. Foto zde.
 
Z dalších akcí například:
 
Kurz řezu a roubování ovocných stroomů - pod vedením Mgr. Zdeňka Špíška, jaro 2018
 
Odpoledne deskových her v knihovně
 
Putování pohádkou s Františkem Hrubínem (odpolední akce určená dětem). 
Fotografie z akce nalezenete na stránkách obce ZDE.
 
Hrátky s Večerníčkem (odpolední akce určená dětem i hravým dospělím:-).
Fotografie z knihovního odpoledne naleznete ZDE.
 
- obě akce byly určeny v upravené podobě také nejmladším čtenářům z mateřské školy Kořenec (v rámci samostatných návštěv). Foto z první návštěvy ZDE a z "večerníčkovy" návštěvy ZDE
 
Adventní a velikonoční květinové vazby (spolupořádané se Zastupitelstvem obce Kořenec, určena pro všechny zájemce děti i dospělé). Fotografie na stránkách obce.
 
Zastavení se sv. Barborou. Krátké připomenutí svaté Barbory a zvyků konaných v den jejího svátku pro děti i dospělé.