Soutěž pro děti: Jižní Morava čte

Místní knihovna Kořenec se zapojuje do 3. ročníku projektu Moravské zemské knihovny v Brně a městské knihovny Břeclav ,,JIŽNÍ MORAVA ČTE". V rámci tohoto projektu vyhlašujeme literální soutěž pro děti a mládež na téma: „Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“

Podmínky minulého ročníku soutěže (mírně se liší od letošních):

Povídky, pohádky, eseje či básničky na motivy skutečných příběhů daného místa v maximálním rozsahu
3 stran budou moci děti odevzdávat do konce října ve vybraných knihovnách. Soutěž probíhá v několika kategoriích.

Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let:

Individuální kategorie:

I. kategorie literární soutěže: 8–10 let
II. kategorie literární soutěže: 11–15 let

Individuální soutěž má také výtvarnou kategorii:
III. kategorie výtvarné soutěže: 4–7 let

Soutěž kolektivů má tři kategorie:
IV. kategorie speciální literárně-výtvarná: soutěž pro kolektivy 8–15 let (min. 2 děti a max. 5 dětí)
V. kategorie audiovizuální: soutěž pro kolektivy 8–15 let (min. 2 děti a max. 5 dětí a max. délka 3 min.)
VI. kategorie výtvarné soutěže: 4–7 let

Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2018. Uzávěrka soutěže je 31. 10. 2018.
Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let:

Literární soutěž má dvě kategorie, podle věku dětí:
I. kategorie: 8–10 let
II. kategorie: 11–15 let
Speciální literárně-výtvarná kategorie: soutěž pro kolektivy 8–15 let (max. 5 dětí)

Pro děti nejmladší 4–7 let je otevřena soutěž výtvarná.

Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2017.Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let:

Literární soutěž má dvě kategorie, podle věku dětí:
I. kategorie: 8–10 let
II. kategorie: 11–15 let

Pro děti nejmladší 4–7 let je otevřena soutěž výtvarná.

Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2017.

Děti se při slavnostním vyhlášení výsledků v průběhu listopadu u příležitosti Dne pro dětskou knihu mohou těšit na zajímavé ceny a pozvánku do brněnského divadla či hhvězdárny. Pro účast není nutné být registrovaný čtenář knihovny.

Bližší informace o pravidlech naleznete na www.jiznimoravacte.cz.

Fotogalerie: Literární soutěž pro děti: Jižní Morava čte 2017

Tato fotogalerie je prázdná.