Soutěž pro děti: Jižní Morava čte - vyhlášení výsledků a soutěžní práce 2021

V letošním ročníku se soutěže v knihovně Kořenec zúčastnilo 8 dětí v různých kategoriích. Téma Teď to vidím jinak uchopili každý po svém. . Ve výtvarné kategiii

Soutěž pro děti: Jižní Morava čte - vyhlášení výsledků a soutěžní práce

Máme velkou radost, že literární práce Sandy Horákové získala fantastické 1. místo v nejmladší literární kategorii v krajském kole soutěže.
Moc gratulujeme a těšíme se na další ročník soutěže.

.................................................................................................................................................................................................................................

Knihovna Kořenec a zastupitelstvo obce Kořenec vyhlásili tři vítěze letošního ročníku soutěže Jižní Morava čte. Jsou to:

1, kategorie výtvarná: Ondřej Kolář (1. třída)
2, volná tvorba: Lada Matulová (2. třída)
3, kategorie literární: Sandra Horáková (3. třída)

Všem výhercům, kteří postupují do dalšího kola, gratulujeme!

Vítězné práce:

Ondřej Kolář

Sandra Horáková

Lada Matulová

Milí kamarádi,

letos je opravdu divný rok, co říkáte? Jen si člověk na něco zvykne, hned je všechno jinak. Svět se nám mění před očima. Co takhle se na ten svět kolem nás podívat jinýma očima? Kdybyste se podívali na svět jako na obraz, co byste viděli? Anebo na školu? Co se Vám  na škole líbí a co byste naopak změnili?
 Víte, kdo to byl Jan Ámos Komenský a čím se vlastně proslavil on i naše země? Pokud se o něm chcete dozvědět víc, podívejte se třeba sem: https://www.youtube.com/watch?v=dUW9Chv-ASc anebo sem: https://www.komensky2020.cz/kniha/  I jeho život Vám může být inspirací.

Pokud máte chvilku čas a chuť vytvořte textík nebo třeba obrázek, krátké video, foto na letošní téma soutěže Jižní Morava čte: SVĚT V OBRAZECH.
Její uzávěrku prodlužujeme do této neděle, tj. do  8. 11.
Pokud potřebujete s něčím poradit, třeba máte nápad, ale nevíte, jak na to, klidně mi můžete napsat nebo zavolat: mail: matulovahanka@gmail.com nebo 776 577 629.

Protože každý z Vás do práce vkládá vždy to nejlepší, co dovede, každou práci jistě oceníme. Za každou Vaši práci jsem moc ráda, protože to ukazuje, že svět je přes všechno v pořádku, protože máme děti, kterým nechybí fantazie! Tak směle do toho kamarádi. Na Vaše výtvory se těší Hanka

p.s. Kdybyste někdo práci potřeboval vytisknout, napište, domluvíme se na vytištění.

Místní knihovna Kořenec se zapojuje do 5. ročníku projektu Moravské zemské knihovny v Brně a městské knihovny Břeclav ,,JIŽNÍ MORAVA ČTE". V rámci tohoto projektu vyhlašujeme literální soutěž pro děti a mládež na téma: „Svět v obrazech“ věnovanou odkazu Jana Ámose Komenského.

Podmínky minulého ročníku soutěže (mírně se liší od letošních):

Povídky, pohádky, eseje či básničky na motivy skutečných příběhů daného místa v maximálním rozsahu
3 stran budou moci děti odevzdávat do konce října ve vybraných knihovnách. Soutěž probíhá v několika kategoriích.

Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let:

Kategorie dle formy a věku účastníků:
•       1. kategorie literární  / 2.-3. tř. ZŠ, 1 účastník/
•       2. kategorie literární  / 4.-5. tř. ZŠ, 1 účastník/
•       3. Kategorie literární / 6.-9. tř. ZŠ, 1 účastník, včetně nižších
ročníků víceletých gymnázií/
•       4. kategorie výtvarná /MŠ + 1. až 2.tř. ZŠ, 1 – 5 účastníků/
•       5. kategorie volné tvorby /1. – 4. třída, 1-3 účastníci/
•       6. kategorie volné tvorby / 6. – 9 tř. ZŠ, včetně nižších ročníků
víceletých gymnázií,  1-3 účastníci/

Forma:

Kategorie  literární: próza, povídka, legenda, pověst, fejeton, esej,
novela,

Kategorie volné tvorby: ilustrovaný příběh, komiks, fotografie s psaným
textem, koláž, audiovideo, fotografie, 3D výtvarné modely
Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2019. Uzávěrka soutěže je 31. 10. 2019.
Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let:

Literární soutěž má dvě kategorie, podle věku dětí:
I. kategorie: 8–10 let
II. kategorie: 11–15 let
Speciální literárně-výtvarná kategorie: soutěž pro kolektivy 8–15 let (max. 5 dětí)

Pro děti nejmladší 4–7 let je otevřena soutěž výtvarná.

Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2017.Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let:

Literární soutěž má dvě kategorie, podle věku dětí:
I. kategorie: 8–10 let
II. kategorie: 11–15 let

Pro děti nejmladší 4–7 let je otevřena soutěž výtvarná.

Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2017.

Děti se při slavnostním vyhlášení výsledků v průběhu listopadu u příležitosti Jabloňové slavnosti na Kořenci mohou těšit na zajímavé ceny a pozvánku do brněnského divadla či hhvězdárny. Pro účast není nutné být registrovaný čtenář knihovny.

Bližší informace o pravidlech naleznete na www.jiznimoravacte.cz.

Fotogalerie: Literární soutěž pro děti: Jižní Morava čte 2017

Tato fotogalerie je prázdná.