Autorská čtení a besedy se spisovateli

Na podzim roku 2020 měli malí i velcí čtenáři na Kořenci možnost setkat se s ženou, které je literární tvorba vlastní a lásku ke knihám a příběhům dokáže předávat i svým posluchačům. Řeč je o paní spisovatelce Lucii Hlavinkové. Nejprve v besedě s dětmi a posléze i s dospělými vyprávěla svůj profesní příběh a svou cestu k literární tvorbě. Velmi poutavé a milé povídání doplnila ukázkami ze svých knih, které hned vzápětí opustili zdi knihovny, aby šli z ruky do ruky.

V roce 2019 jsme měli to potěšení přivítat v naší knihovně spisovatelskou dvojici Klára Smolíková a Jiří Wolker Procházka. Beseda zaměřena zejména na dětské čtenáře přilákala i dospělé, a nutno říci, že ani jedna skupina skupina nepřišla zkrátka. Oba spisovatelé se v povídání a spisovatelském řemesle báječně doplňovali a měli připraveny i otázky a aktivity pro dětské čtenáře. Prostě nezapomenutelná beseda.

V roce 2018 povzbudila paní spisovatelka Lenka Dokoupilová na autorském čtení všechny dětské čtenáře, aby se nebáli a plnili si v životě své dětské sny... stejně jako ona napsáním krásné knihy Putování skřítka Vítka. Akce proběhla ve spolupráci s regionálním oddělením Knihovna Boskovice ve spolupráci s paní Helenou Jalovou.

Jako první do naší knihovny zavítal na autorskou besedu v rámci projektu Jižní Morava čte (díky finanční podpoře Jihomoravského kraje) pan spisovatel Jiří Šandera. Pan spisovatel přivezl ukázat své knihy věnované dětským i dospívajícím čtenářům a jeho laskavé a s přírodou souznící příběhy si od té doby našly nejednoho čtenáře i mezi kořeneckými dětmi.